Komunikat dla pacjentów w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa z dnia 13.03.2020

Szanowni Państwo, 

w związku z aktualną sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa, w trosce o Państwa i moje bezpieczeństwo w gabinecie od poniedziałku będą obowiązywały nowe zasady zgodne z wytycznymi WHO:

1. Po przyjściu do gabinetu od razu zaproszę Państwa do umycia rąk mydłem chirurgicznym, które zapewniam.

2. Osoby z oznakami infekcji lub gorszym fizycznym samopoczuciem bardzo proszę o pozostanie w domu i odwołanie wizyty. Zastrzegam sobie prawo nie udzielenia pomocy psychologicznej osobom chorym w gabinecie.

3. Jeżeli mieliście Państwo kontakt z osobą chorą lub/i przebywaliście w ostatnim czasie na terenie Włoch i innych obszarach objętych dużą skalą pandemii również bardzo proszę o odwołanie wizyty.

Gabinet jest w całości zdezynfekowany środkami medycznymi, a także po każdej osobie są dezynfekowane powierzchnie, których dotykamy – klamki, stół itd. Jestem na bieżąco z wszystkimi wytycznymi WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jeżeli obawiają się Państwo przyjścia do gabinetu, uruchomię również od poniedziałku możliwość wizyt online poprzez odpowiedni komunikator. Dwie rzeczy, które będziecie Państwo musieli spełniać to dobry internet i osobny pokój zapewniający Państwu prywatność. 

Bardzo proszę o informację od Państwa do niedzieli, jakie rozwiązanie byłoby dla Państwa najbardziej komfortowe. Oczywiście w obecnej sytuacji, rozumiem każdą Państwa decyzję włącznie z odwołaniem wizyty.

Jeżeli odgórnie przyjdzie nowe rozporządzenie zmieniające warunki mojej pracy oczywiście niezwłocznie Państwa poinformuje, gdyby była potrzeba np. zawieszenia działalności gabinetu w formie bezpośredniego spotkania. Na bieżąco proszę monitorować informacje.

A więc podsumowując, możecie Państwo wybrać:

-przyjście do gabinetu na wizytę

-umówienie wizyty online

-odwołanie wizyty

Bardzo proszę o wysłanie odpowiedzi na mój telefon, który Państwo znacie: 503 433 764.

Dziękuję za wyrozumiałość! Służę każdą możliwą formą pomocy i jestem dla Państwa do dyspozycji pod telefonem i mailem, a także oczywiście w gabinecie. 

Wysyłam dużo ciepłych myśli do Państwa i mam nadzieję – do zobaczenia w najbliższym czasie!

mgr Nina Babińska-Skalska
psycholog/psychoterapeuta

 

Pomocne strony z wiarygodnymi informacjami o rozwijającej się sytuacji z koronawirusem:

  • https://www.who.int/
  • https://gis.gov.pl/
  • https://www.gov.pl/web/zdrowie