Psycholog Kraków Prądnik Biały
Mieszkańcy Prądnika Białego znajdą profesjonalną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną w gabinecie New Life. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, nie jesteś sam – zapraszam na psychoterapię w dogodnej lokalizacji, blisko Twojego domu.
Specjalizuję się w psychoterapii poznawczo-behawioralnej – podejściu uznawanym za jedno z najskuteczniejszych w radzeniu sobie z problemami natury psychicznej i emocjonalnej.
Jakie problemy pomagam rozwiązać?
Psychoterapia w New Life jest prowadzona w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, uznawanym za jeden z najskuteczniejszych w psychoterapii. Pomagam pacjentom między innymi w:
- Leczeniu depresji – pomagam osobom, które zmagają się z poczuciem beznadziei, obniżonym nastrojem oraz brakiem motywacji do codziennych aktywności.
- Leczeniu zaburzeń emocjonalnych – wspieram osoby, które mają trudności w regulowaniu swoich emocji i czują, że ich reakcje emocjonalne utrudniają im życie.
- Kryzysach życiowych – oferuję wsparcie w trudnych momentach, takich jak utrata bliskiej osoby, zmiana pracy czy inne ważne wydarzenia życiowe, które powodują uczucie zagubienia.
- Kryzysach w związku – wspieram osoby, które przeżywają problemy w relacjach i potrzebują pomocy w odbudowie wzajemnego zrozumienia.
- Chronicznym stresie – pracuję z pacjentami, którzy odczuwają stały, przytłaczający stres, co negatywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.
- Leczeniu depresji poporodowej – wspieram kobiety po porodzie, które przeżywają trudności emocjonalne, które odbierają im radość macierzyństwa.
Specjalizacja w pomocy kobietom
W New Life szczególną uwagę zwracam na pomoc kobietom, wspierając je w trudnych momentach życia. Pomagam w przezwyciężeniu kryzysów życiowych, takich jak utrata pracy czy bolesne rozstanie. Oferuję wsparcie psychologiczne kobietom w ciąży oraz w sytuacji gdy depresja poporodowa odbiera radość z macierzyństwa. Rozumiem potrzeby kobiet i tworzę bezpieczną przestrzeń do rozmowy, dbam o to by konsultacja psychologiczna była jak najbardziej skuteczna.
Psychoterapia poznawczo-behawioralna Kraków
W codziennej praktyce stosuję terapię poznawczo-behawioralną (CBT), która jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych metod terapeutycznych. Jej fundamentem jest zrozumienie, jak myśli wpływają na emocje oraz zachowania. Dzięki temu podejściu mogę wspierać moich pacjentów w pracy nad rozpoznawaniem negatywnych wzorców myślowych oraz nad ich zmianą. Podczas terapii uczę umiejętności radzenia sobie z trudnościami i zarządzania emocjami w różnych sytuacjach życiowych. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga w rozwijaniu nowych, zdrowszych schematów myślenia, które sprzyjają lepszemu samopoczuciu. Pacjenci zyskują praktyczne narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego, co pozwala im odzyskać poczucie kontroli nad własnym życiem.
Jak wygląda przebieg psychoterapii?
Pierwszy krok to umówienie się na wizytę – to moment, kiedy zaczynamy tworzyć przestrzeń do zmiany. Na początku prowadzę z pacjentami rozmowy, które pomagają mi lepiej zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Następnie, wspólnie ustalamy plan terapeutyczny – zawsze dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest jedną z najlepiej ocenianych metod w leczeniu różnorodnych problemów psychologicznych. Jej skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi, które pokazują, że CBT pomaga w znacznym stopniu redukować objawy depresji, zaburzeń lękowych oraz innych trudności emocjonalnych. Dzięki skoncentrowaniu się na konkretnych celach i praktycznemu podejściu, terapia ta daje pacjentom narzędzia do lepszego zrozumienia swoich myśli i wpływu, jaki mają one na emocje oraz zachowania.
Terapia online - psychoterapia w domowym zaciszu
Nie zawsze łatwo jest wygospodarować czas aby przyjść osobiście do gabinetu – dobrze to rozumiem. Dlatego oferuję terapię online, która pozwala na skorzystanie z mojego wsparcia bez konieczności wychodzenia z domu. To rozwiązanie daje dużą elastyczność i komfort – możemy wspólnie pracować nad Twoimi wyzwaniami niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.
Pierwsza wizyta - jak się umówić?
Jeśli czujesz, że czas na zmianę, nie bój się poprosić o pomoc – nie musisz mierzyć się ze swoimi problemami sam. Jestem tutaj aby Cię wesprzeć w tym procesie. Daj sobie szansę na nowe życie – wykonaj pierwszy krok i umów wizytę.
Wizytę umówisz wygodnie przez portal Znany Lekarz.
Prądnik Biały Kraków- jak dojechać?
Gabinet New Life znajduje się w Krakowie, ul. Chełmońskiego 134C/1.
Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej – wygodny dojazd linią autobusową 172 z przystanku Kraków Prądnik Biały – Sosabowskiego – stacja docelowa Conrada 2, czas podróży ok. 5-8 minut. Następnie chwila pieszo.
Dla osób podróżujących samochodem – gabinet jest dobrze skomunikowany z głównymi arteriami miasta.
Do dyspozycji pacjentów jest darmowy parking.
FAQ
Prowadzę psychoterapię jako psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywałam w placówkach medycznych, szkołach i instytucjach specjalistycznych. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalność kliniczna i sądowa) oraz liczne szkolenia podyplomowe. W pracy skupiam się na empatii, wsparciu oraz indywidualnym podejściu, pomagając moim pacjentom przezwyciężać wyzwania i odnajdywać równowagę. Moje specjalizacje to leczenie zaburzeń lękowych, depresji oraz pomoc w kryzysach życiowych. Szczególną uwagę poświęcam także pomocy psychologicznej kobietom.
Psycholog to osoba, która zdobyła wykształcenie w zakresie psychologii i zajmuje się między innymi diagnozą psychologiczną, wsparciem emocjonalnym i poradnictwem. Psychoterapeuta, z kolei, to psycholog (lub inny specjalista) z dodatkowym, kilkuletnim szkoleniem w psychoterapii, uprawniającym do prowadzenia psychoterapii ukierunkowanej na zmianę i głęboką pracę nad emocjami.
Jako psycholog i psychoterapeuta, posiadam niezbędne kompetencje oraz doświadczenie do prowadzenia psychoterapii, co pozwala mi skutecznie wspierać moich pacjentów w ich procesie terapeutycznym.
Strach przed wizytą u psychologa jest naturalny – wiele osób odczuwa niepewność przed rozpoczęciem terapii. Możesz sobie pomóc, zaczynając od drobnych kroków: postaraj się zdobyć więcej informacji o terapii, zrozumieć jej cele i dowiedzieć się, jak może Ci pomóc. Często lęk wynika z nieznajomości procesu terapii, dlatego przeczytanie materiałów informacyjnych lub rozmowa z osobą, która ma takie doświadczenia, może zmniejszyć obawy. Pamiętaj, że psycholog jest tu po to, aby Cię wspierać, a nie oceniać. Pierwsze spotkanie jest zazwyczaj poświęcone na poznanie siebie nawzajem i ustalenie, jak terapia może przebiegać.
Psycholog nie jest po to, aby oceniać lub krytykować – jego rola polega na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni, w której możesz otwarcie mówić o swoich uczuciach, myślach i doświadczeniach. W psychoterapii obowiązuje zasada pełnej akceptacji oraz bezstronności, co oznacza, że psycholog wysłucha Cię z empatią i zrozumieniem, niezależnie od tego, co powiesz. Celem terapii jest wsparcie w zrozumieniu siebie, a nie ocenianie Twoich działań czy emocji. Dzięki temu możesz poczuć się bezpiecznie, wiedząc, że możesz mówić całkowicie szczerze o swoich emocjach.
Do pierwszej wizyty u psychologa nie musisz przygotowywać się w szczególny sposób, ale może pomóc, jeśli przemyślisz, co chciałbyś/chciałabyś osiągnąć dzięki terapii. Jeśli czujesz się komfortowo, możesz zapisać swoje myśli, obawy lub pytania, które chciałbyś poruszyć. To pomoże Ci skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne. Możesz również zastanowić się, jak wyglądałyby zmiany, które chciałbyś/chciałabyś zauważyć w swoim życiu po terapii. Pamiętaj, że pierwsza wizyta to czas na zapoznanie się z psychologiem – nie musisz opowiadać o wszystkim od razu. W miarę postępów w terapii wspólnie wypracujecie metody, które pomogą Ci osiągnąć cele.
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest jedną z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych metod terapii, jednak istnieją sytuacje, w których może być mniej efektywna lub niewskazana. Na przykład w przypadku poważnych kryzysów psychicznych, które wymagają natychmiastowej interwencji medycznej (jak ostre epizody psychotyczne), terapia CBT nie zawsze jest wystarczająca sama w sobie – w takich przypadkach często konieczna jest współpraca z psychiatrą. CBT może być też mniej efektywna, gdy ktoś nie jest gotowy lub zdolny do aktywnej współpracy, np. przy bardzo ograniczonym wglądzie w swoje myśli i emocje. Jednak w większości przypadków, w odpowiednim momencie i w połączeniu z innymi formami wsparcia, terapia poznawczo-behawioralna przynosi znaczne korzyści.
Rozpoznanie depresji może być trudne, ponieważ jej objawy bywają różne. Typowe sygnały obejmują obniżony nastrój, utratę zainteresowań, zmiany w apetycie, zaburzenia snu, poczucie beznadziei i obniżoną energię, które utrzymują się przez dłuższy czas (zwykle ponad dwa tygodnie). Jeśli zauważasz u siebie takie objawy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto zwrócić się po pomoc. Im szybciej podejmiesz działanie, tym łatwiej jest pracować nad poprawą samopoczucia z pomocą specjalisty.
Trudne emocje mogą pojawić się między sesjami, zwłaszcza gdy pracujemy nad ważnymi, osobistymi tematami. Dobrym sposobem na radzenie sobie z nimi jest prowadzenie notatek z refleksjami czy emocjami, które pojawiają się między sesjami. Ćwiczenia oddechowe, techniki relaksacyjne lub nawet aktywność fizyczna również mogą przynieść ulgę. Warto też omówić te emocje podczas kolejnej sesji z terapeutą – wspólnie można wypracować dodatkowe strategie radzenia sobie z emocjami. Czasem pomocne są także tzw. „zadania domowe”, które terapeuta może zlecić, aby wesprzeć proces terapeutyczny poza sesjami.
Gabinet znajduje się w Krakowie przy ul. Chełmońskiego 134C/1, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską zarówno z dzielnic Bronowice i Prądnik Biały, jak i z innych rejonów Krakowa. Dla pacjentów dostępny jest także bezpłatny parking.
Wizytę można umówić wygodnie przez portal Znany Lekarz.
„Kraków dzielnica IV Pradnik Bialy” autorstwa slawojar 小山 licencja Attribution-Share Alike 3.0 Unported.